Proszę czekać...
zamknij

Firmy w kategoriach

Wakacyjna podróż całą rodziną

Czas wakacji to czas wyjazdów tych bliższych oraz dalekich. Wyruszając w samochodową podróż z dzieckiem, nasza troska powinna zapewnić mu zarówno priorytetowe bezpieczeństwo oraz odpowiednie wygody. Szczególnie jeśli chodzi o wakacje z dzieckiem  nad morzem, jako że nadmorskie kurorty są jednymi z najbardziej obleganych w czasie letnich dni.

Co za tym idzie, podróż do nich to często katorga stania w długich korkach, oraz narażenie się na działanie słońca. Można zabezpieczyć się przed tym ostatnim, poprzez montaż specjalnych nakładek na szyby samochodu. Godnym polecenia jest również ustalenie godziny wyjazdu o odpowiednio wczesnej porze, tak aby dziecko mogło swobodnie zasnąć. Pogoda nie będzie również dokuczać, jeśli zdecydujemy się na wyjazd wieczorny lub w godzinach późnego popołudnia. W czasie podróży należy przewidzieć czas chociażby na krótkie, piętnastominutowe przerwy. Niech nie będą to zwykłe stacje benzynowe, lecz miejsca bliskie naturze takie jak park. W tym czasie nasza pociecha powinna przede wszystkim rozprostować nogi oraz spokojnie zjeść posiłek, jeśli jest na to pora.

Mówiąc o podróżach samochodem, nie wolno zapomnieć o przygotowaniu fotelika. Jest to specjalne siedzenie przeznaczone dla dzieci, których wzrost nie jest większy od półtora metra.  Dzieci większe lub starsze niż 12 lat należy umieścić w pasach bezpieczeństwa. Ubrania na podróż powinny składać się z lekkich i dość przewiewnych części odzieży. Dla dodatkowego komfortu tylne siedzenia możemy pokryć kocem, do tego spakować poduszkę.  Nie wolno ostawiać dzieci bez opieki dorosłych, nawet, jeśli wydaje się nam, że nic złego nie może się zdarzyć.

Udając się na wakacje z dzieckiem nad morzem, w celu zadbania o zdrowie dziecka, a dokładniej o to aby się ono nie przeziębiło, należy uważać z podkręcaniem klimatyzacji. Czas podróży warto jest umilić dziecku możliwie najprzyjemniej.  W trakcie podróży możemy mu poczytać lub zainteresować widokami za oknem. Na wszelki wypadek warto jest mieć pod ręką apteczkę, a w niej między innymi środki na chorobę lokomocyjną.